Vyhledávání  

Informace o projektu

Educate to innovate - EDINN

 

Gymnázium Ladislava Jaroše Holešov je partnerem nového projektu Erasmus+ KA229 (číslo projektu 2018-1-RO01-KA229-049245), strategického partnerství mezi školami.

Projekt bude probíhat v letech 2018–2020.

Partnerské školy:

COLEGIUL ECONOMIC ION GHICA, Romania
AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DE CASTRO VERDE, Portugal
I.T.S. FRANCHETTI SALVIANI, Italy
KOULUTUSKUNTAYHTYMÄ TAVASTIA, Finland

Žáci pěti evropských středních škol se zúčastní mezinárodního projektu zaměřeného na využití svých středoškolských znalostí v oblasti matematických a přírodních oborů v praxi.

Projekt je zaměřen na propojenost jednotlivých disciplín a na srovnání různých přístupů k výuce a učení. Kreativita a otevřenost inovacím jsou vlastnosti, bez kterých se neobejde žádný obor dnešního zrychleného globálního světa.

Žákům se tak nabízí možnost setkat s jinými metodami a přístupy k dané látce dle typu školy a jejího zaměření. Účastníci uvidí praktické využití naučených teorií a jejich možné uplatnění v reálném světě a ve své budoucí kariéře. Budou moci sdílet informace, spolupracovat a realizovat se v oblastech praktického využití vědomostí, které nabízí jiné školy, a to například v oblasti designu i umělecké tvorby.

Myšlenka partnerů v projektu vychází nejen z faktu, že nás exaktní vědy učí odvozovat a přemýšlet v souvislostech, ale že mnohdy přesahují do světa umění a dalších nevědeckých oborů.